Глава Volkswagen, який пропонував домовлятися з Росією, несподівано йде у відставку

Volkswagen зненацька звільнив свого генерального директора Герберта Дісса. З 1 вересня його замінить Олівер Блум з Porsche, повідомляється в прес-релізі компанії.
Компанія не вказала причину звільнення Диссу, але, за даними джерел Reuters, на зміні керівника наполягав основний бенефіціар – родина Порше-Пієх. “Діс був невиправний. Він суттєво змінив Volkswagen – на краще. Але його комунікаційні здібності були плачевними”, – сказав один з джерел агентства.

Дисс очолив групу Volkswagen після “дизельгейту” та розгорнув компанію у бік електромобілів. Він говорив, що VW зможе випередити Tesla за обсягом продажу вже до 2025 року.

Volkswagen Group – найбільший автовиробник у світі після Toyota. Це публічна компанія, що торгується на біржі, але контрольована Porsche SE, яка, зі свого боку, контролюється австро-німецькою родиною Порше-Пієх.
У травні Герберт Дисс спровокував дипломатичний скандал, закликавши Євросоюз домовлятися з Росією шляхом переговорів заради економіки, за що був нещадно розкритикований українськими дипломатами.

“У Києві люди воліли б, щоб генеральний директор VW звернувся до президента Путіна особисто, людини, яку він добре знає, і людині, яка розв’язала цю руйнівну війну проти народу України”, – сказав тодішній посол України в Німеччині Андрій Мельник.

Це не вперше, коли глава Volkswagen потрапляє у скандал через свої слова. У 2019 році йому довелося вибачатися за фразу Ebit macht frei (Прибуток зробить вас вільними).