Новий «мегазбір» Фонду Притули для ЗСУ: 200 млн гривень на 50 гусеничних бронетранспортерів Spartan

Зима наближається і потреби ЗСУ у броньованій гусеничній техніці зростають. У зв’язку з цим Благодійний фонд Сергія Притули оголосив збір на купівлю 50 броньованих машин FV103 Spartan.

Збір коштів на бронетранспортери триватиме з 2 до 8 листопада. Загалом фонд Притули планує зібрати 200 млн. гривень.
Зазначені 50 одиниць Spartan знаходяться на складах у Великій Британії. Сергій Притула опублікував відео з цими машинами та розповів, що вони у хорошому стані та їх дуже багато.

“Чому Spartan? – Тому що це необхідно нашій армії! Spartan – гусенична броньована техніка, без якої важко буде перемагати в умовах дощів, бруду та майбутніх снігів! Важливо – всі 50 Spartan-ів вже чекають на нас і дуже скоро опиняться в Україні, і поїдуть до наших бригад”, – додав керівник благодійного фонду.

Реквізити для переказу вказані на сторінці Фонду у Facebook.

FV103 Spartan – 10-тонний гусеничний бронетранспортер, що надійшов на озброєння британської армії у 1978 році. Може перевозити до семи осіб, включаючи трьох членів екіпажу. Озброєний одним 7,62-мм кулеметом. Оснащується 4.2-літровим бензиновим двигуном Jaguar або турбодизельним Cummins об’ємом 5.9 літрів.

Раніше у 2022 році до ЗСУ вже надходили невеликі партії Spartan, надані урядом Великобританії в рамках військово-технічної підтримки України.