Porsche стала найдорожчою автокомпанією в Європі

Виробник спортивних автомобілів Porsche вийшов на перше місце серед європейських автокомпаній за ринковою вартістю, обігнавши за цим показником материнську компанію Volkswagen.

Капіталізація Porsche становить 85 млрд євро, ринкова вартість Volkswagen – 77 млрд євро.

Третє місце в рейтингу найдорожчих автовиробників Європи займає Mercedes-Benz – 57,2 млрд євро, далі слідує BMW з 47,5 млрд євро і Stellantis з 39,7 млрд євро капіталізації.
Наприкінці вересня Porsche, мажоритарним власником якого є Volkswagen, провів публічне розміщення акцій (IPO) на Франкфуртській фондовій біржі.

Volkswagen виставив на IPO 12,5% акцій Porsche, отримавши за них 9,4 млрд. євро. Загальна капіталізація Porsche при первинному розміщенні акцій склала 75,2 млрд. євро.

На початку поточного тижня ціна акцій Porsche опустилася нижче за ціну при IPO через загальне зниження вартості акції європейських компаній.

У четвер, 6 жовтня, ціна акцій Porsche різко зросла після того, як інвестиційні банки, які брали участь в IPO, придбали майже 3,8 млн. акцій автокомпанії за 312,8 млн. євро в рамках опціону з підтримки лістингу.