Renault виділить електромобілі в окрему компанію. Вона отримає назву Ampere

Французький автомобільний концерн Renault SA вирішив виділити бізнес із виробництва електромобілів в окрему компанію, яка отримає назву Ampere. 

Акції нового виробника планують розмістити на біржі у другому півріччі 2023 року залежно від ринкових умов. Renault має намір зберегти контрольний пакет акцій Ampere.
Шляхом реструктуризації свого бізнесу Renault розраховує отримати більш високу операційну рентабельність у найближчі роки. Компанія хоче досягти того, щоб у 2025 році вона перевищила 8% (зараз – 5%), а у 2030 році – 10%.

Крім того, в окремому релізі у вівторок Renault повідомила про підписання угоди з китайською Geely про створення спільного підприємства, яке випускатиме гібридні силові агрегати та силові агрегати з двигунами внутрішнього згоряння.

Обидві компанії володітимуть 50% спільного підприємства.

Загалом планується створити 17 заводів та п’ять науково-дослідних центрів із чисельністю співробітників близько 19 тис. осіб. Постачання йтиме до 130 країн. Очікується, що підприємство вироблятиме продукцію для таких компаній, як Dacia, Volvo Cars, Nissan та Mitsubishi.