Toyota підвищить ціни на свої автомобілі

Компанія Toyota має намір скоригувати свою глобальну цінову політику, щоб компенсувати поточні збитки. Для цього будуть підвищені ціни на деякі моделі, такі як Corolla.

Про збитки за третій квартал 2022 року відзвітував Північноамериканський підрозділ Toyota. Цей ринок першим відчує різке зростання цін. Причому, Corolla у США вже помітно подорожчала: у жовтні з гами седана та хетчбека раптово виключили базову модифікацію з механічною трансмісією. На порядку денному зміна цінників і в Європі, для якої минулий квартал також виявився збитковим.
З липня по вересень вартість виробництва автомобілів істотно зросла через подорожчання сировини та тривалого дефіциту напівпровідників. Щоб скоротити витрати, Toyota вже почала коригувати ціни, але топменеджери визнають необхідність «агресивніших» змін. Межу для зростання встановлять з огляду на очікування покупців. Особливо це стосується моделей-довгожителів – Camry та Corolla. На думку американців, наприклад, Corolla має коштувати від 25 тисяч до 30 тисяч доларів.

Крім цього Toyota скоротила виробничий план на поточний фінансовий рік, який утримувала, попри кілька провальних місяців. Тепер компанія розраховує випустити 9,2 мільйона автомобілів замість початкових 9,7 мільйона.