З 14 грудня зміниться порядок реєстрації транспортних засобів – деталі

Одразу дві постанови уряду №1019 та №1299, які вносять зміни до процедури реєстрації та перереєстрації транспортних засобів, набирають чинності 14 грудня, повідомляє МВС.

“Перша зміна стосується дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виділяється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Це не означає скасування. Тепер його потрібно проходити до звернення за послугою реєстрації та перереєстрації”, – розповів заступник голови ДСЦ МВС Володимир Баранець.




Ця зміна дозволяє надалі проводити реєстраційні дії через ТЗ онлайн за допомогою двох смартфонів або комп’ютерів — власника та покупця.

Алгоритм реєстрації ТС при купівлі-продажу авто тепер такий: спочатку звертаєтеся до Експертної служби МВС, отримуєте висновок про ТС. Потім власник та покупець або їх представники звертаються до СЦ МВС та здійснюють перереєстрацію МС. Це можна зробити й онлайн.

Ще одна зміна пов’язана з тим, що можна відмовитися від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію ТЗ та пластикового бланку посвідчення водія .

“Укладати договір купівлі-продажу онлайн буде також безпечно, як і прийти ногами до сервісного центру МВС і зробити це особисто, з погляду процесів перевірки заявки нашими адміністраторами”, – наголосив Баранець.