Біткоіни коштує рівно нуль. Автор “Чорного лебедя” кардинально змінив думку про криптовалюта

Реальна вартість біткоіни дорівнює нулю. Головна криптовалюта так і не змогла стати “валютою без уряду”, страховкою від інфляції або гаванню для безпечних інвестицій. Головна причина цього – біткоіни, на відміну від золота та інших дорогоцінних металів, вимагає постійної уваги, щоб мати ціну.
Про це заявив в своєму дослідженні “біткоіни, валюти і крихкість” автор “Чорного лебедя”, колишній трейдер і ризик-менеджер Ніколас Талеб, пише CNBC.

“Історії фінансів відомо мало активів, які були б тендітніші біткоіни … Вартість біткоіни – рівно нуль” , – вважає Талеб.

Він нагадав, що в 2020 році біткоіни впав нижче за ринок акцій і відновився лише після потужного вливання ліквідності. На думку Талеба, це доводить, що криптовалюта не може використовуватися для хеджування системного ризику. Крім того, біткоіни протягом свого існування показував дуже високу волатильність – до 60-100%.

Таким чином, Талеб кардинально змінив свою думку про криптовалюта за останні роки. Раніше він говорив, що біткоіни може стати страховкою від державного контролю над грошима.