Дефіцит чіпів. В Івано-Франківську зупинив роботу виробник кабелів для Skoda та Opel

Державне підприємство “Виробниче об’єднання “Карпати” з Івано-Франківська змушене зупинити виробництво у зв’язку зі світовим дефіцитом чіпів. Про це заявив начальник держпідприємства Володимир Китика, повідомляє місцеве видання Галичина. 
Підприємство виробляє кабельно-провідникову продукцію до автомобілів Skoda та Opel.

Начальник держпідприємства повідомив, що оскільки інші заводи в Європі стоять через відсутність чіпів, то і Карпати змушені стояти, тому що не отримують замовлень. У вересні чеський автовиробник Skoda Auto призупинив виробництво через брак чіпів.

“На жаль, не може бути так, що заводи, що виробляють складові до авто стоять, і тільки ПЗ Карпати працює, тому що всі заводи між собою пов’язані і працюють на єдиний результат – виготовлення машини”, – розповідає він.

Щоб не звільняти працівників, керівництво на час відсутності замовлень оформляє простої. Підприємство зараз веде переговори з іноземними партнерами-замовниками, щоб збільшити ці виплати.

Незважаючи на це, на деяких проектах підприємство скорочує співробітників, оскільки немає стабільних замовлень. Багато таких працівників змушені виїхати на заробітки за кордон.