Творчість в покері: як навчитися грати нестандартно?

Мрія будь-якого гравця — мати просту систему ліній для застосування в своїй грі. Тут мова йде про потужні лініях, що гарантовано приносять прибутки в переважній більшості сценаріїв. Це саме те, чого ми вчимо наших студентів — сильної системі ліній за замовчуванням, яка призначена для регулярного збору велью за столами.
Правила творчості за столом покеру
З іншого боку, ви, ймовірно, чули, що в покері важлива креативність. Кращі гравці можуть застосовувати творчі лінії за своєю примхою, сильно відхиляючись від ліній за замовчуванням. Як ми можемо поєднати ідею «фіксованої системи» з творчою грою? Чи означає слідування системі ліній за замовчуванням смерть творчій грі?

Небезпека системи
Дотримання системному підходу до стратегії тягне за собою величезні переваги. Для початку, це найпростіший спосіб вивести початківця гравця на конкурентоспроможний рівень за відносно короткий проміжок часу. Не дивно, що на наших курсах ми вчимо гравців строгому набору ліній за замовчуванням. У деяких ситуаціях студент навіть може не розуміти ту чи іншу лінію, якої його вчать, але, так як ці лінії гарантовано будуть прибутковими, це не буде для учня проблемою, адже розуміння суті обов’язково прийде до нього пізніше, коли він набереться досвіду.

Але що якщо раптом це розуміння ніколи не прийде? Що робити, якщо учень бездумно слід шаблонами без розуміння, чому він це робить? Доброю новиною в цьому випадку є те, що учень все ще зможе заробляти гроші, особливо в м’яких іграх. Вам не потрібно бути генієм гри, щоб заробляти гроші з базовими лініями, які пропонуються нашою школою покеру. Погана ж новина зводиться до того, що такий гравець рано чи пізно виявить, що його прогрес обмежений. Одного разу він досягне ліміту, на якому він перестане бути конкурентоспроможним. Він буде грати проти творчих гравців, які інвестували багато часу в теорію гри. У нього просто не буде шансу проти них.

Отже, небезпека системи полягає в її здатності перетворювати людей на бездумних роботів. Роботи настільки прагнуть слідувати системі, що не можуть продуктивно мислить поза нею. Навіть якщо система систематично і катастрофічно руйнується просунутим противником, ніяка коригування в стратегії робота не відбувається. Зрештою, система гарантовано працює, а все інше лише питання часу, вірно?

Сценарії, які вимагають творчості
Ми ні в якому разі не хочемо применшити цінність наявності сильного набору ліній за замовчуванням. Однак ніколи не відхилятися від ліній — це рецепт для обмеження нашого прогресу. Наші учні повинні шукати можливості для розумного відхилення від базових ліній, які ми їм надали.

Такі можливості для творчості зазвичай виникають в двох основних сценаріях:

Проти досвідчених і оригінальних гравців;
В областях, що виходять за рамки нашої системи.

Проти досвідчених і оригінальних гравців
Більшість ліній за замовчуванням призначене для гри проти середньостатистичного невідомого гравця. У сценаріях, коли наш опонент явно не відповідає середнім тенденціям поля, ми повинні бути готові вийти за межі нашої стандартної системи за допомогою застосування творчих ліній.

Важливим завданням будь-якого нашого студента є обдумування власної системи за умовчанням з метою створення протидій цій системі. Тобто, якщо студент побачить за столом такого ж гравця, як він сам, як він буде йому протистояти?

Розглянемо один простий приклад. Ми вчимо наших учнів дуже агресивно флоат на флопі. Навіщо? Тому що середньостатистичний гравець занадто часто Фолдіт після чека на терні, тому лінія флоат генерує рясні суми прибутку.

А тепер уявіть, що ми граємо на терні в сингл-рейз банку в хедз-апі в ролі префлоп-агресора. У нас дуже сильна готова рука, і ми конт-бетілі на флопі. Наш опонент, який неухильно дотримується системі, яку він дізнався на наших курсах, заколліровал конт-бет на флопі і тепер чекає нашого ходу. Ми можемо:

Поставити другий барель розміром в 80% банку. Стандартна лінія, яку ми викладаємо на наших курсах: ми повинні ставити другий барель з кращими нашими руками і великим сайзінгом, щоб максимізувати нашу прибуток. Якщо ми не зробимо цього, то ми відхилимося від лінії за замовчуванням і отримаємо погану оцінку (немов ми допустили помилку).
Зіграти чек-рейз. Кого турбують стандартні лінії? Плювати на погані оцінки, якщо їх можна втопити додатковим велью, яке згенерує наш чек / рейз!
Примітно, що середньостатистичний гравець рідко чек-рейз на терні в ролі префлоп-агресора. Тому назвати це «творчої лінією» не так вже й складно. Але яким буде правильну відповідь: А чи Б? Це буде залежати від того, з якої позиції ви оцінюєте. Якщо ви хочете залишатися в рамках системи і отримувати гарні оцінки, то правильною відповіддю буде перший варіант, однак якщо ваша мета полягає в максимізації свого прибутку, то вам слід вибрати другу опцію.

ИНТЕРЕСНО


Вам понравиться