
Долар 2 серпня після повернення до падіння за офіційним курсом почав рости на міжбанку і торгується в районі 26,84-26,86 грн. Однак в найближчій перспективі гривня може втратити свої позиції, в такому випадку курс на міжбанку зміститься в діапазон 26,8-27 грн / дол. Втім, до кінця серпня долар може торгуватися в діапазоні 26,3-26,9 грн, а євро – в діапазоні 31,2-31,9 грн.
Про це сайту розповіли керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин і старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.
“Після активного розпродажу валюти минулого тижня з боку держкомпаній очікуємо стабілізацію і вирівнювання ринку. Масштаби розпродажів валюти знизяться, і не виключаємо, що ринок спробує повернутися до позначок 27 гривень за долар “, – вважає Шевчишин.
Чому долар подешевшав
- Зміцнення гривні багато в чому пов’язане зі сприятливою зовнішньою кон’юнктурою – високими світовими цінами на багато позицій українського експорту, включаючи руду, метали, аграрну продукцію.
- Підтримку гривні продовжать надавати аграрії, які почнуть активно експортувати новий урожай.
- Зберігається відносно високий попит нерезидентів на облігації внутрішньої держпозики (ОВДП). Позитивно на курсі позначилися плани з дорозміщення єврооблігацій на 0,5 млрд доларів.
- Населення залишається великим чистим продавцем валюти.
Як змінювався курс долара в 2021-м- У липні гривня зміцнювалася до долара восьмий місяць поспіль – з грудня 2020 року, а до євро третій місяць поспіль – з березня 2021-го.
- Долар за місяць подешевшав з 27, 18 до 26,89 грн (-1,1%), євро – з 32,30 до 31,92 грн (-1,2%).
- з початку року долар знизився до гривні на 4, 9%, а євро подешевшав на 8,1%.
“Серед валют країн колишнього СРСР гривня посідає друге місце по зміцненню долара з початку року після вірменського драма. По зміцненню в липні гривня посіла четверте місце, пропустивши вперед вірменський драм, білоруський рубль і грузинський ларі “, – підрахував Іосуб.