Газ у Європі подорожчав після того, як Байден попередив про зупинку Північного потоку-2.

Ціни на природний газ у Європі зросли після того, як Газпром скоротив заявку на транспортування через Україну, а президент США Джо Байден заявив, що газопровід Північний потік-2 не буде працювати, якщо Росія вторгнеться в Україну,  повідомляє Bloomberg.
На понеділок транзит газу через Україну було заброньовано Газпромом на рівні контрактних обсягів – 108 млн. кубометрів. З огляду на ці дані, ціна за підсумками торгів у понеділок впала на 5% – до $920 за тисячу кубометрів на хабі TTF. 

Уже протягом газової доби 7 лютого заявку на прокачування через Україну було переглянуто до 97,5 млн кубометрів. Поточна заявка на прокачування газу на вівторок становить лише 84,7 млн. кубометрів, свідчать дані Оператора ГТС України.

Березневий ф’ючерс на TTF на біржі ICE Futures при відкритті торгів у вівторок виріс до $980 за тисячу кубометрів, потім упав до $945, але зараз відновився до $978. 

Bloomberg зазначає, що Європа зараз бореться з енергетичною кризою, в основному через історично низькі запаси газу, ситуація посилюється перспективою скорочення потоків з Росії та геополітичною напругою навколо України. 

Напередодні Байден заявив, що Північний потік-2 буде зупинено, якщо Росія вторгнеться до України. У той час, як Росія зосередила вздовж кордону понад 100 000 військовослужбовців, президент РФ Володимир Путін неодноразово заявляв, що планів вторгнення не має.