Кабмін відновив громадський контроль за державними закупівлями

Кабмін вніс зміни до постанови №185 від 2 березня щодо проведення публічних закупівель в умовах військового стану. Йдеться про тристоронні договори, замовниками яких виступають обласні військові адміністрації, а платником – Укрзалізниця за рахунок бюджетних коштів, повідомлює прес-служба Мінінфраструктури.  
Відкритою стала інформація про закупівлю продовольчих товарів та пакувальних товарів, санітарно-гігієнічних товарів, пального, лікарських засобів, вакцин, медичних виробів, обладнання, будівельних матеріалів для першочергових робіт на пошкоджених об’єктах. 

Раніше за результатами проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану замовник мав оприлюднити звіт про договір, укладений без використання електронної системи та всіх супутніх документів протягом 20 днів з дня закінчення воєнного стану. 

Тепер замовник закупівель протягом п’яти днів після погодження цін на товари розміщуватиме на електронному порталі Prozorro повідомлення про закупівлю з інформацією про товари та ціни.  

Формування повідомлення про закупівлю здійснюватиметься в автоматичному режимі при взаємодії порталу Prozorro з порталом укладання тристоронніх договорів на закупівлю та акцепт пропозицій (рахунків) постачальників. Повний звіт про закупівлю товарів буде розміщено замовниками закупівель через деякий час.

“Спільно з Prozorro ми запропонували ухвалити постанову, що дозволяє оперативно оприлюднити важливі для громадського контролю дані про товари та ціни на них. Таким чином, ми зможемо мінімізувати ризики від завищених цін на товари та інших маніпуляцій. У той же час така чутлива інформація , як список постачальників та їх контактні дані, має залишатися закритою”, – прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.