Підсумки візиту Меркель. Україна домовилася з Німеччиною про виробництво “зеленого водню”

Меморандум Нафтогазу і компанії RWE передбачає експорт водню в ЄС і видобуток палива на узбережжі.
НАК “Нафтогаз України” уклала меморандум про співпрацю в секторі водневої економіки з німецькою енергетичною компанією RWE (Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk), повідомляє в неділю, 22 серпня прес-служба Офісу президента.

“Цей меморандум стосується співпраці в галузі водневої економіки. Зокрема, – виробництва” зеленого “водню (з поновлюваних джерел енергії)”, – повідомив на брифінгу голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

Також, за словами Вітренко, меморандум відкриває перспективи для експорту “зеленого” водню на європейський ринок, зокрема в Німеччину. Для цього може використовуватися як наявна мережа газопроводів, так і судна для транспортування аміаку.

Крім того, документ, підписаний в контексті візиту канцлера ФРН Ангели Меркель в Україну, передбачає можливості розвитку проектів відновлюваної енергетики “на шельфі та узбережжі морів” (так зазначено в оригіналі повідомлення ОП).

Нагадаємо, заяву російської компанії “Газпром” про використання газопроводу “Північний потік-2” спровокувало падіння ціни на газ на європейській біржі нижче $ 500 за тисячу кубометрів.