Плюс тисячі гривень в платіжці: киян зобов’язали доплатити за минулий опалювальний сезон

Нові борги у городян з’явилися через те, що “Київтеплоенерго” внесло зміни в методику розрахунків, яка і раніше викликала критику споживачів і АМКУ.
Комунальне підприємство “Київтеплоенерго” після “перерахунку” для київських будинків, частково облаштованих індивідуальними теплолічильниками, зобов’язало ряд мешканців в липні 2021 року доплатити за послуги опалення, надані в минулому опалювальному сезоні (2020/2021 році).

Через це деякі кияни отримали платіжки, згідно з якими вони повинні КП від декількох сотень до декількох тисяч гривень. З такою проблемою зіткнувся і фотожурналіст і глава об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) Ярослав Дебелий, про що він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Київтеплоенерго” прийняло нову методику нарахувань за опалення: чому і що змінилося

В червні 2021 року Північне міжобласне територіальне відділення (до літа 2020 року носило назву “Київське обласне територіальне відділення”) Антимонопольного комітету України (АМКУ) провело розслідування з приводу дотримання КП “Київтеплоенерго” законодавства про захист економічної конкуренції під час надання послуг з централізованого опалення.

Сталося це на тлі численних скарг киян на те, що підприємство, в обхід законодавчої заборони на штрафи і пені на борги за комунальні послуги в період карантину, введеного через поширення COVID-19, початок нараховувати 3% річних і “інфляційну складову “на заборгованість за опалення, через що у деяких городян сума в платіжках зросла на 11%, про що детально розповідав в окремому матеріалі.

За підсумками перевірки в кінці червня 2021 року управління АМКУ рекомендувало підприємству-монополісту:

 1. утриматися від що діяла на той момент методики розрахунків з споживачами нарахувань на борги споживачів 3% річних і “інфляційні втрати” на суму боргу за комунальні послуги (опалення і гарячу воду), який з’явився в період дії карантину;
 2. зробити перерахунок споживачам, яким було нараховано 3% річних і “інфляційної складової” на суму боргу за комунальні послуги, що з’явився в період дії карантину.

  В “Київтеплоенерго” вирішили прислухатися до рекомендацій управління АМКУ і повернулися до методики розрахунків з споживачами, яка була прийнята в 2006 році, і провели відповідно до неї перерахунок клієнтам за минулий опалювальний сезон, що відобразилося в платіжках за липень 2021 року. У підприємстві розповіли, що нова методика передбачає розрахунок витрат на опалення за формулами, в яких враховується наявність індивідуальних лічильників, опалювальна площа, теплова потужність системи опалення, температура повітря в приміщенні і середньомісячна температура на вулиці .

  “Наприклад, в житловому будинку на вулиці Мишуги, 2 відсоток МОП (місця загального користування) з колишньої методикою становив 10%. А по введеної методикою обсяг витрат на МОП – майже 20% від загального обсягу спожитого тепла будинком. Тобто, обсяг витрат теплоенергії на опалення МОП збільшився, але зменшився обсяг теплової енергії на потреби опалення квартир без лічильників. в результаті нарахування за опалення МОП всіх квартирах в цьому будинку збільшаться, а нарахування за опалення житлової площі квартир без лічильників – зменшаться “, – розповіли в” Київтеплоенерго “.

  Втім, підкреслили в підприємстві, в кожному конкретному випадку збільшення або зменшення нарахувань за опалення буде залежати від скоригованих показників індивідуальних лічильників, поверховості будинки і від опалювальної площі.

  В “Київтеплоенерго” відзначили, що перерахунок обсягів теплоенергії за новою методикою був проведений для 1 300 житлових будинків столиці.

  У жителів Києва в липні з’явилися нові борги за опалення

  В результаті “завдяки” новою методикою і формулами нарахування підприємство зобов’язало ряд жителів столиці доплатити за опалення за минулий сезон від декількох сотень до декількох тисяч гривень. Фотограф Ярослав Дебелий розповів, що вони зібрали всі платіжки мешканців будинку за липень 2021 року і виявили, що монополіст “накинув” споживачам 157 тис. 968 грн, 90 коп, а “відняв” всього 63 тис. 027 грн, 06 коп .