Ринок нерухомості пожвавився. Про які квартирах мріють українці

Ринок нерухомості України, всупереч коронакрізісу, пожвавлюється як з боку продавців і забудовників, так і з боку покупців та інвесторів.
За даними Міністерства юстиції, кількість угод з нерухомістю в перших кварталах 2019 і 2020 років дорівнює 203 тис. І 177 тис., А в 2021-му – понад 225 тис., Зазначила представник OLX.

Що відбувається з цінами на вторинному ринку


Вторинне житло за останні півтора року подорожчало на 16,4%, будинки, побудовані після 2011 року, – на 16,7%, а об’єкти на етапі котловану – на 19%. Підвищення цін на нерухоме майно буде спостерігатися і в наступному сезоні – приблизно на 2-7%.

“Жвавий інтерес до новобудов підтверджують і дані, отримані в ході опитування на OLX: 50% респондентів відзначили, що, розглядаючи житло на вторинному ринку, переходили до новобудов. Інтерес до останнім, за кількістю пошукових запитів, в цьому році зріс утричі “.

А все тому, що різниця в ціні між “котлованом” і готовим будинком може становити від 15% до 40%, а іноді і до 100%, якщо будинок введений в експлуатацію.

“Саме тому в житло краще інвестувати в початку будівництва: чим ближче до здачі будинку, тим вищою буде ціна за квартиру в ньому”, – зазначає Юлія.

Де дорожче?


Найдорожчі однокімнатні – в Київській, Дніпропетровській та Львівській областях: 43,6 тис. Дол., 40,4 тис. Дол. І 37,7 тис. Доларів, А найдешевші – в Рівненській, Чернігівській та Хмельницькій областях: 24 тис. дол., 24,6 тис. дол. і 25,1 тис. дол. відповідно. Середня ж ціна таких квартир по Україні – 29,7 тис. Дол., Говорить експерт.

На другому місці за популярністю – двокімнатні квартири в новобудовах. Трійку найдорожчих очолює Київська область, де середня вартість об’єкта становить 67 тис. Дол., За нею йдуть Дніпропетровська – 60 тис. Дол. Та Львівська – 52,5 тис. Дол.