У єврозоні інфляція досягла нового історичного максимуму

Рівень інфляції в 19 країнах єврозони зріс у грудні до 5% порівняно з груднем минулого року, викликавши сумніви щодо того, як швидко ослабне ціновий тиск цього року. Це рекордний показник за майже двадцятирічну історію обігу євро, свідчать дані Євростату, повідомляє Financial Times.
Зазначається, що темпи зростання інфляції прискорили різке зростання цін на енергоносії та продукти харчування в єврозоні. Аналітики, опитані агентством Reuters, очікували зниження показника до 4,7% у грудні порівняно з попереднім рекордним значенням у листопаді — 4,9%.

Financial Times також повідомляє, що несподіване збільшення темпів інфляції, ймовірно, змусить Європейський центральний банк скоротити свої монетарні стимули швидше, ніж планувалося. Незважаючи на те, що ринок очікує уповільнення зростання цін вже з січня 2022 року, темпи інфляції продовжать випереджати цільовий показник ЄЦБ на 2% більшу частину року, повідомляє видання.

Карстен Бжескі, голова відділу глобальних макроекономічних досліджень у міжнародній нідерландській фінансовій групі ING, повідомив FT,  що зараз зростання цін на піку, але інфляція залишатиметься високою, принаймні до кінця літа.

За даними Євростату, енергоресурси, на тлі глобальних ланцюжків поставок і ковидних обмежень, що змінилися в пандемію, подорожчали на 26% порівняно з показником річної давності. Без урахування цього показника, а також зростання цін на продовольство, базова інфляція в єврозоні у грудні становила 2,6% у річному вираженні.