Україна вже в листопаді може отримати новий транш від МВФ

Україна і Міжнародний валютний фонд можуть продовжити термін Stand-by до кінця червня 2022 року, повідомляє прес-служба уряду.
За результатами першого перегляду програми Stand-by, Україна отримає від МВФ транш в розмірі $ 700 млн.

“Нещодавно узгоджені нові проекти зі Світовим банком, виділення другого траншу макрофіна від ЄС і тепер позитивні домовленості з МВФ – це і є показник ефективності нашої спільної роботи для успішного майбутнього України”, – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, вже в листопаді Рада МВФ може затвердити домовленість з Україною і продовжити термін програми до кінця червня 2022 року.

Президент Володимир Зеленський очікує, що виконавча рада Міжнародного валютного фонду в листопаді затвердить домовленості між Україною і МВФ про перший перегляд програми співпраці Stand-by.

“Україна і МВФ досягли домовленості на робочому рівні про завершення першого перегляду програми Stand-by. Очікую, що виконавча рада МВФ затвердить ці домовленості в листопаді. Це дозволить Україні отримати близько $ 700 млн і ще раз підтвердить наше тісне співробітництво”, – написав президент в Twitter.

В МВФ додали, що місія фонду на чолі з Іванною Владков-Голлар проводила дистанційне обговорення програми Stand-by з представниками влади України в період з 21 вересня по 18 жовтня.

“Команда місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) і влади України досягли угоди на рівні персоналу за оновленим набору економічної, фінансової та структурної політики для подолання економічної та медичного кризи, викликаного COVID-19”, – йдеться в повідомленні МВФ.

Угода, а також запит української влади про продовження програми до кінця червня 2022 року мають бути затверджені з боку керівництва Фонду та Виконавчої ради МВФ.