Україна зможе отримувати газ із ЗПГ-терміналів Балтії вже влітку – Оператор ГТС

З 1 травня розпочав роботу газовий інтерконектор між Польщею та Литвою (GIPL), який дозволить імпортувати до 2 млрд куб. м природного газу через литовський ЗПГ-термінал у Клайпеді на ринок Польщі та країн Центральної та Східної Європи, зокрема України. Про це повідомив гендиректор Оператора ГТС Сергій Макогон.
Повномасштабний доступ до терміналів у Польщі та країнах Балтії Україна отримає влітку цього року – після завершення будівництва інтерконектора Польща-Словаччина, зазначив Макогон. 

“Газпрому буде набагато важче шантажувати ці країни газом. Найближчими днями до ЗПГ-терміналу в Клайпеді прибуде танкер із вантажем зрідженого газу для Польщі”, – сказав голова Оператора ГТС. ВІДЕО ДНЯPlay Video

Серед потенційних джерел постачання ЗПГ до України – ЗПГ-термінал Independence у Клайпеді (Литва), який розпочав роботу у грудні 2014 року.  

Технічна потужність регазифікації терміналу становить 10,2 млн. куб. м/добу або майже 4 млрд. куб. м/рік. Доступ до цього терміналу можливий через газотранспортну систему Польщі.  

На початку березня Оператор ГТС України створив можливість для імпорту з польського спрямування обсягом близько 3,7 млн ​​куб. м на добу.