Урожай і МВФ підбадьорили гривню. Що буде з курсом долара

Долар 12 липня після зростання за офіційним курсом торгується на міжбанку в районі 27,3 грн. Положення гривні зміцнилося, тому що Міжнародний валютний фонд може виділити Україні 2,7 млрд доларів в рамках розподілу коштів для боротьби з коронакрізісом.
В найближчій перспективі курс на міжбанку, швидше за все, залишиться поблизу 27,3 грн / дол., Але можливі і спекулятивні спроби зміцнення до 27,2 грн / дол. Готівковий долар в банках через тиждень може торгуватися близько 27,2 / 27,4 грн.

“Для України та інших країн кошти МВФ не будуть кредитом. Вони підтримають валютні резерви країни. В результаті Україна зможе з легкістю пройти пікові виплати за зовнішніми зобов’язаннями”, – зазначив Шевчишин .

За його словами, підтримку гривні також надають аграрії, які почали заводити валюту в країну . Стримуючим же фактором залишається пасивність нерезидентів, які минулого тижня вийшли з ОВДП на 758 млн грн.

“У разі виходу з України нерезиденти будуть закривати свої заявки на покупку аграріями, що не повинно привести до різкого падіння гривні”, – пояснив Шевчишин.

Іосуб також зазначив, що гривня і долар досягли тимчасової рівноваги курсу.

За минулий тиждень курс долара до гривні змінився різноспрямовано і незначно.