В Україні дозволили відключати квартири і будинки боржників від комунальних послуг

Постачальники послуг можуть відключати боржників через 30 днів після того, як область вийде з “червоної” зони карантину.
В Україні офіційно скасували обмеження на відключення населення від комунальних послуг за заборгованість з оплати. Про це повідомляє Прямий.

Дані обмеження раніше діяли через умови адаптивного карантину, який діє в Україні на тлі пандемії COVID-19.

В закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавирусной хвороби (COVID-19)” внесли правки, після яких заборона на відключення населення від комунальних послуг через борги по оплаті буде діяти тільки в регіонах, на які поширюється “червона” зона карантину.

Після внесення правок із закону був видалений підпункт 5 пункту 3: “На період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням коронавирусной хвороби (COVID-19), і протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення / призупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі їх несплати або оплати в повному обсязі “.

Замість підпункту додали підпункт 3.1: “На території регіонів України (областей, м.Києва., М Севастополя), в яких встановлено” червоний “рівень епідемічної небезпеки поширення коронавирусной хвороби (COVID-19), на період дії “червоного” рівня епідемічної небезпеки і протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення / призупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі їх несплати або оплати в повному обсязі “.

Таким чином, постачальники послуг отримують право відключати боржників через 30 днів після того, як регіон вийде з “червоної” зони карантину. Щоб відновити подачу комунальної послуги, побутовим споживачам потрібно буде погасити заборгованість по оплаті і додатково сплатити послугу повторного підключення. Наприклад, витрати клієнтів на повторне підключення до електроенергії можуть скласти від 600 до 2000 гривень.