Відмова від традиційних авто позначиться на ринку праці: що чекає на Європу до 2035 року – FT

Півмільйона робочих місць опиняться під загрозою через плани ЄС щодо заборони автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2035 року. У виробництві електромобілів очікують на 226 000 нових робочих місць на протязі наступних двох десятиліть.
Згідно з опитуванням майже 100 компаній, проведеного Європейською асоціацією автомобільних постачальників, Clepa, понад дві третини з цих 501 000 робочих місць зникнуть протягом п’яти років до 2035 року.

В той же час, згідно з дослідженням, проведеним PwC, у виробництві електричних деталей буде створено 226 000 нових робочих місць, що знизить чисту кількість втрат робочих місць приблизно до 275 000 протягом наступних двох десятиліть.

Clepa, яка представляє понад 3000 постачальників автомобілів, стверджує, що використання проміжних технологій в автомобільній індустрії пом’якшить удар переходу до чистішого транспорту.

Карлос Таварес, виконавчий директор Stellantis, заявив на конференції Reuters у середу, що витрати на розробку нової технології можуть призвести до ще більших втрат робочих місць.

Його попередження надійшло за аналогічною заявою від найбільшого постачальника автомобільних запчастин Німеччини, Continental, який попередив, що якщо кліматична політика не супроводжуватиметься програмами зі створення нових можливостей працевлаштування для тих, хто працює в галузях з використанням викопного палива, це загрожує масовим безробіттям. 

Минулого року у санкціонованому урядом звіті йшлося, що Німеччина може втратити близько 400 000 робочих місць через відмову від двигунів внутрішнього згоряння.

Але виконавчий директор Volkswagen Герберт Дисс вважає, що такі апокаліптичні сценарії “ймовірно, були трохи перебільшені”.

“Більшість машини залишилася колишньою. Це все ще сидіння, фарба, кузовні роботи, інтер’єр, колеса, осі. Я б сказав, що для 70-80 відсотків автомобільної промисловості переходу немає”, – додав він.