Зеленський підписав закон про спеціальні умови оподаткування резидентів “Дія Сіті”

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів щодо стимулювання розвитку цифрової економіки”. Законом визначається низка заходів, спрямованих на стимулювання розвитку ІТ-індустрії, повідомляє прес-служба Офісу президента.
Повідомляється, що до особливостей оподаткування резидентів Дія.City належить сплата податку на прибуток підприємств за принципом податку на виведений капітал. Також передбачено податок на доходи фізичних осіб доходів фахівців – резидентів Дія.City у вигляді зарплати, винагороди за гіг-контрактом, авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори за ставкою 5% у разі, якщо такі доходи спеціаліста не перевищують еквівалент 240 000 євро на рік.

Крім цього, серед нововведень  – сплата єдиного соціального внеску у розмірі мінімального страхового внеску на суму нарахованої зарплати або винагороди за виконання робіт з гіг-контрактів.

Зазначається, що у документі передбачається гарантія стабільності протягом 25 років певних умов оподаткування резидентів Дія.City.

У свою чергу, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров відзначив, що проект закону вийшов максимально збалансованим та ефективним, оскільки створювався державою у тісній синергії з ІТ-бізнесом.

“Зроблено один із найважливіших кроків — найкраща податкова система для IT забетонована. Унікальний проект відкриє величезні можливості та реалізує потужний технологічний потенціал. Україна стане країною з комфортними та прозорими умовами ведення бізнесу, а українські стартапи інкорпоруватимуться у своїй країні”, — заявив Федоров.