Багато господині знають, що рис і гречку потрібно промивати перед тим, як варити. Промивання допомагає поліпшити не тільки текстуру, але і смакові якості крупи. Також це допомагає зробити так, щоб каша в результаті не злиплася (а в цьому винні сміття і борошняний наліт на зернах).
Ось тільки такий спосіб обробки підходить далеко не для всіх круп. Є низка круп, які не промивають перед варінням, адже це позбавлене сенсу: манка, вівсянка, кус-кус, пропарений рис і булгур. Деякі з них вже пройшли достатньо етапів обробки, інші легко вбирають вологу і промивка зіпсує їхній смак. Розберемося, які ще крупи не завжди промивають перед варінням, і чому.
Чи потрібно мити кукурудзяну крупу перед варінням каші – нюанси
Думки щодо того, чи потрібно мити кукурудзяну крупу перед варінням каші, розходяться. В одних рецептах радять обов’язково робити це, в інших – наполегливо рекомендують перебирати крупу перед варінням вручну, позбавляючись від лушпиння і різноманітних домішок. У цьому питанні можна покладатися на зовнішній вигляд продукту – якщо крупа “брудна”, це видно неозброєним поглядом. В такому випадку її краще промити. Безперечно одне – замочувати таку крупу не варто.
Готують кукурудзяну кашу на молоці, воді (їх можна змішати). Співвідношення інгредієнтів залежить від бажаної густоти каші – якщо на 1 склянку крупи взяти 2-3 склянки рідини, каша вийде густою, 4 – середньої, більше – рідкої. Варити слід в посуді з товстим дном на маленькому вогні близько 40 хвилин. Спеції (цукор або сіль, перець, куркуму та інші прянощі на ваш смак) слід додавати на початку готування.
Чи потрібно мити ячну крупу – рекомендації
Питання про те, чи потрібно мити ячну крупу, не менш суперечливе, ніж питання про кукурудзяну. Тут все також залежить від якості продукту. Обов’язкового промивання ячна крупа не потребує, але якщо помітні небажані домішки (камінчики, лушпиння та інше), можна перебрати. Для цієї мети також підійде сито.
Що не викликає суперечок, так це відповіді на запитання про те, як і скільки варити ячну крупу. На 1 склянку крупи зазвичай беруть 2-3 склянки рідини (вода, молоко або їх суміш) – в залежності від бажаної густоти і наявності кришки (без неї рідини знадобиться трохи більше). Сіль або цукор додають на початку приготування, а варять – до вбирання води і загустіння. За бажанням в готову ще гарячу кашу можна додати вершкове масло.
Чи потрібно мити пшоно – поради
Відповідь на запитання про те, чи потрібно мити пшоно – не викликає сумнівів, адже цю кашу вважають найбільш “брудною”. Її варто промивати від сміття і лушпиння ретельно, поки вода не стане прозорою.
Також можна смак каші поліпшити за допомогою сковороди. Для цього варто обсмажити пшоно перед варінням. Це допомагає прибрати гірчинку, яка з’являється, оскільки ця крупа швидко злежується, і надає горіховий аромат.
Щоб зварити розсипчасту пшоняну кашу, дотримуйтесь пропорції крупи і рідини 1:2. Для варіння підійде вода, бульйон або молоко. Доведіть пшоно до кипіння і залиште варитися на маленькому вогні. Зазвичай це займає 20-30 хвилин.