Отримання коду 95 для водіїв в Європі

Код 95 – це обов’язковий документ, що підтверджує наявність у водія достатньої кваліфікації для здійснення вантажних та пасажирських перевезень на території країн Євросоюзу. Такий дозвіл має бути у кожного автомобіліста, який керує транспортним засобом із вантажопідйомністю понад 3,5 тони.

Як отримати код 95 автомобілісту
Процес отримання свідоцтва професійної компетентності описаний у директиві Європейського Парламенту та Ради ЄС 2003/59/ЄС, що була прийнята 15.06.2003 року. Відповідно до неї, автомобіліст зобов’язаний пройти спеціальні курси на код 95 та скласти іспит, за результатами якого комісія ухвалить рішення щодо професіоналізму водія.

Навчання можна проходити виключно на території Євросоюзу. Рекомендовано навчатися у тій країні, де водій планує працевлаштовуватися. Варто враховувати, що будь-які дозволи, отримані на території України, жодної сили в ЄС не матимуть. Отримати код 95 для водіїв із країн СНД можна у навчальному центрі «Charter Group» в Варшаві. Пропонуємо кращі умови для курсантів та повну інформаційну підтримку.

Які курси треба пройти водієві для отримання коду 95

Одноразово автомобіліст зобов’язаний пройти довгий курс на код 95. Це повноцінна підготовка спеціалістів упродовж 28 днів, яка торкається всіх питань щодо транспортних послуг Європи. На цьому курсі особлива увага приділяється наступним темам:

 • робота з електронним тахографом (внесення та коригування даних, режим відпочинку та роботи водія);
 • заповнення СМR накладних (помилки при заповненні та методи їх коригування);
 • послуги логістичних компаній;
 • платні дороги Європи та способи їх оплати;
 • штрафи та покарання на дорогах;
 • правові норми Євросоюзу;
 • особливості керування вантажівкою євростандарту з причепом;
 • правильний під’їзд до платформи для завантаження та розвантаження;
 • способи кріплення вантажу у причепі;
 • маневрування на кільці, магістралі;
 • їзда в складних кліматичних умовах.

Теоретичні заняття проводяться у вигляді лекцій в аудиторіях та у спеціальній програмі на ПК. Практика проходить на спеціальній платформі та віртуальному тренажері.

Повний курс створено для далекобійників з метою покращення їхніх навичок та знань. Далеко не всі курсанти мають необхідний досвід, щоб виконувати складні далекобійні перевезення Європою. Більшість іноземних автомобілістів взагалі ніколи в житті не сідали за кермо сучасної вантажівки й тим більше не знайомі з європейським законодавством.

Іспит на код 95 для курсантів

Після навчання всі курсанти складають іспит у вигляді тестування у присутності комісії. Тест складається з 30 питань: 20 із основної частини та 10 із спеціалізованої. Прохідний бал для отримання свідоцтва – 16 та 5.

Тільки після успішного складання тесту курсант отримує дозвіл на працевлаштування в європейських транспортних компаніях. Термін дії коду 95 становить 5 років.

Кому потрібна перепідготовка та коли її проходити

Короткий курс на код 95 є обов’язковим для проходження автомобілістами, які одержали посвідчення водія та відкрили категорію С раніше 10.09.2009 року. Це – перепідготовка водіїв, які вже мають сертифікат. Триває курс п’ять днів і передбачає лише теоретичні заняття.

Мета курсу – ознайомити курсанта зі змінами в законодавстві, що стосуються логістичної сфери. На лекціях далекобійник повторить теми, з якими вже знайомий. Після закінчення занять жодних іспитів складати не потрібно, а термін дії сертифікату буде продовжено ще на 5 років.

Скільки коштує навчання на код 95

Навчання в Польщі буде найвигіднішим для автомобіліста з України, оскільки він зможе заощадити на переїзді, відкритті візи та проживанні. Повний курс коштуватиме 2300 злотих, перепідготовка – 700 злотих. До цієї ж вартості входитиме планове психологічне тестування та медична комісія. Усіх іноземних курсантів поселять у комфортні хостели, де вони зможуть безкоштовно мешкати протягом усього терміну навчання.