Аналітики викрили пов’язану з РФ міжнародну групу дезінформаторів про війну в Сирії

Аналітична група Міжнародний Інститут стратегічного діалогу (ISD) випустила доповідь про розкриту нею систему дезінформації в інтернеті, запущену в 2015 році, найімовірніше, як інформаційне забезпечення військової операції Росії в Сирії.
ISD пише, що виділила групу з 28 авторів мережевих публікацій, які діяли узгоджено і, судячи з відомих даних, за підтримки Кремля, починаючи з 2015 року, коли сирійський конфлікт, що тривав уже чотири роки, безпосередньо втрутилася РФ.

ISD вважає, що головною мішенню дезінформаторів стали волонтери з “Білих касок”, які організували допомогу цивільному населенню та поширювали інформацію про реальний стан справ.

Коли “Білі каски” першими повідомили про застосування силами Башара Асада хімічної зброї в 2017 році і потім їх дані підтвердило розслідування ООН, дезінформатори наполягали, що опубліковані кадри є “постановчими” і звинувачували “Білі Аль-Каїдою та отримання фінансування від структур Джорджа Сороса

За даними аналітиків, група зробила понад 47 000 публікацій в інтернеті, деякі з яких поширювалися навіть провідними медіа та викликали офіційну реакцію.

ISD вказує, що, наприклад, британка Ванесса Білі, яка входила до групи, неодноразово приїжджала до Москви, де зустрічалася з високопоставленими співробітниками МЗС РФ. Саме Росія передавала її “доповіді” з “доказами” проти “Білих касок” Раді Безпеки ООН .

У коментарі для The Guardian один з колишніх співробітників Держдепу США сказав, що Сирія, ймовірно, стала “тренувальним полігоном” для російських технологій інформаційної війни, і обкатані там методи зараз застосовуються Кремлем проти України.