Apple представила режим, який захистить від кібератак високопоставлених користувачів

Apple анонсувала режим Lockdown Mode, який надаватиме “екстремальний” рівень безпеки обмеженій кількості користувачів. Він буде доступний цієї осені, коли компанія випустить iOS 16, iPadOS 16 та macOS Ventura, пише Engadget.
Як стверджують в Apple, новий режим створений для захисту високопоставлених користувачів, які через свій статус чи роботу можуть стати мішенню шкідливого програмного забезпечення. Увімкнення режиму блокування суттєво обмежить лазівки в iPhone, iPad або Mac, через які може проникнути шпигунське програмне забезпечення.

У повідомленнях більшість вкладень, крім зображень, буде заблоковано. Те саме стосується попереднього перегляду посилань. Режим Lockdown Mode забороняє вхідні дзвінки FaceTime та інші запрошення, якщо вони не надійшли від особи, якій раніше дзвонили або ділилися запрошенням. Дротове підключення iPhone до комп’ютерів та аксесуарів буде вимкнено, коли пристрій заблоковано.

У новому режимі Apple також блокуватиме деякі веб-технології, наприклад своєчасну компіляцію JavaScript, якщо ви не схвалите сайт вручну, та встановлення профілів конфігурації.

Apple також подала до суду на розробника шпигунського ПЗ NSO Group і планує пожертвувати $10 млн організаціям, які розслідують, викривають та запобігають високоцільовим кібератакам.