Данилов уточнив свою заяву про 86 олігархів: Пройшли лише перший критерій

Секретар Ради безпеки та оборони України Олексій Данилов уточнив свою заяву про 86 потенційних олігархів. За його словами, ці люди відповідають лише одному з чотирьох критеріїв олігарха, на три інші вони ще не перевірялися.
“Перший критерій ми пройшли і з’ясували, що 86 громадян підпадають під цей критерій. Далі йдуть наступні три критерії. Як тільки ми розумітимемо, яка цифра буде за другим критерієм, ми обов’язково проінформуємо”, – сказав Данилов увечері 21 липня в ефірі телемарафону.

Який критерій уже оцінили у РНБО, Данилов не уточнив.

Перший критерій у законі про олігархів – участь у політичному житті. Але очевидно, що він надто загальний, тому йдеться про інше: наприклад, про володіння монополією. Також серед критеріїв – значний вплив на ЗМІ чи статки у розмірі понад 1 млн прожиткових мінімумів (приблизно 2,5 млрд грн).

Данилов також запевнив, що олігархом можуть зізнатися не лише громадяни України.

“Якщо людина діє на території нашої країни, не має значення – якої країни вона громадянин. Вона може бути не громадянином України, але визнана у нас олігархом, якщо визнана і має три з чотирьох критеріїв”, – сказав секретар РНБО.