Ділова активність у єврозоні впала вперше за 17 місяців на тлі ризику рецесії – S&P

Ділова активність приватного сектору у єврозоні різко впала вперше з лютого 2021 року після карантину. Це може свідчити ознаки можливої ​​рецесії. Це підтверджує опитування S&P Global менеджерів із закупівель компаній, повідомляє Bloomberg.
У липні індекс ділової активності у єврозоні впав до 17-місячного мінімуму – до 49,4. Це вперше індекс економічної активності впав нижче від критичної позначки 50 з лютого 2021 року, коли підприємства боролися з обмеженнями COVID-19.

Видання зазначає, що спад економічної активності підприємств пов’язаний із погіршенням виробництва та майже зі зупинкою зростання ділової активності у сфері послуг.

Економіст S&P Global Кріс Вільямсон зазначив, що різка втрата нових замовлень і похмуріші ділові очікування вказують на темпи зниження в економічній активності.

Ці дані наголошують на вразливості економіки єврозони, яка зараз стикається з раптовим скасуванням економічних стимулів після підвищення відсоткової ставки Європейським центробанком на 50 базисних пунктів вперше за 11 років, повідомляє видання.

Кріс Вільямсон також прогнозує скорочення економіки у третьому кварталі цього року, оскільки ділова активність у липні знизилася, а прогнозні індикатори вказують на погіршення ситуації у найближчі місяці.