Fitch підтвердило рейтинги семи українських банків

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) семи українських банків в іноземній (LTFC) та національній валюті (LTLC) на рівні CCC- та CCC відповідно. Про це йдеться у повідомленні агентства.
Йдеться про державні банки — Ощадбанк, Укрексімбанк, ПриватБанк, Укргазбанк і банки ПУМБ, Альфа-Банк Україна та ПроКредит Банк (Україна).

Однак Fitch знизило рейтинг стійкості (VR) ПриватБанку до “CCC-” та “CCC” та шести інших банків – до “СС” з “ССС”, щоб відобразити підвищені суверенні ризики та ризики операційного середовища для кредитоспроможності банків як окремих банків.

“Рейтингові дії щодо банків були щодо зниження суверенного рейтингу України в результаті операції з відстрочення виплат за 13 випусками суверенних єврооблігацій приблизно на $22 млрд до “CC” з “CCC””, – повідомили в агентстві.

У Fitch відзначили “напружену, але загалом адекватну ліквідність банків в іноземній валюті” порівняно з їхніми потребами.

Цьому сприяють різні заходи регулювання капіталу та валютного контролю, введені з початку війни для зниження ризиків відтоку депозитів та капіталу та підтримки стабільності та довіри до банківської системи.

Агентство очікує, що банки продовжать обслуговувати свої зовнішні зобов’язання.