Глава Мінцифри розповів, коли COVID-сертифікати про одужання з’являться у Дія

COVID-сертифікати про одужання та проведений ПЛР-тест з’являться в “Дія” вже цього тижня. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
“Ми чекаємо на фінальне технічне завдання від Міністерства охорони здоров’я. Необхідна постанова, як це працюватиме”. Ці документи можна буде згенерувати також як сертифікат про те, що ви зробили собі щеплення”, – каже Федоров. 

Інформацію про одужання “Дія” забиратиме з реєстру медично-інформаційної системи. Ваш сімейний лікар обов’язково повинен зафіксувати там, що його пацієнт перехворів на COVID-19. Інакше “Дія” не знайде цієї інформації і не зможе її підтягнути.

Попередньо згенерувати такі COVID-сертифікати зможуть усі, хто переніс хворобу протягом останніх 90 днів. Відповідно, якщо ви перехворіли 10 днів тому сертифікат буде дійсним ще 80 днів. Остаточні деталі ще узгоджуються з МОЗ.

1 листопада Мінцифра спільно з МОЗ та НСЗУ запустила в “Дія” бета-тестування COVID-сертифікатів на підставі ПЛР-тестів. Сертифікат буде діяти 72 години з моменту здачі аналізу.

Зараз у додатку можна отримати сертифікати з ПЛР-тестів із трьох лабораторій: “ДІЛА”, “Ескулаб” та “Дніпролаб”. Мінцифра, МОЗ та НСЗУ працюють над підключенням інших лабораторій до Електронної системи охорони здоров’я. 

Щоб отримати сертифікат за ПЛР-тестом, потрібно оновити “Дію” в Google Play, AppStore або AppGallery, вибрати пункт “Послуги” в додатку, далі вибрати опцію “COVID-сертифікати” і згенерувати сертифікат. Після підтвердження згоди на отримання даних з електронної системи охорони здоров’я дані підтягнуться автоматично. У Мінцифрі стверджують, що процес завантаження триватиме кілька хвилин.