Кличко намагається повернутися у всеукраїнський політичний адженду, а заодно – підкачати собі рейтинг – Безгін

Президент Володимир Зеленський вже не перший місяць лякає столичного мера Віталія Кличка то «своєю вертикаллю», то призначенням свого голови Київської міської держадміністрації. В інтерв’ю глава парламентського підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін заявив, що причиною такого протистояння є перш за все розвалена інфраструктура Києва, а не знищення політичного опонента, адже у Кличка досить низькі рейтинги, щоб конкурувати на наступних виборах президента.
«Я думаю, що мер Києва для президента – це перш за все розвалена інфраструктура столиці. Ось мені, наприклад, соромно, що проспект Героїв Сталінграда в місті з бюджетом два мільярди євро робиться в рамках програми «Велике будівництво», – заявив Безгін.

У той же час за його словами, «президента точно дістало», що його конституційна адміністративна вертикаль, а саме голови ОДА, статус яких співвідноситься з главою КМДА, в столиці обривається. Безгін додав, що у мера в Києві абсолютна влада, а це нонсенс для системи управління будь-якої європейської країни.

«Сьогодні ні у президента, ні Кабмін не має реального важеля впливу на Київ», – зазначив глава парламентського підкомітету.

При цьому Безгін переконаний, що «медійна історія про протистояння нібито навколо потенційного президентства Кличко – абсурд». За його словами, національний рейтинг Кличка на рівні похибки вибірки становить 3%. На зауваження про те, що у мера Києва другий після президента рейтинг довіри і це батут для того, щоб відштовхнутися і потрапити в виборчу компанію Безгін заявив, що «мер будь-якої столиці апріорі політик, який може відштовхнутися і стрибнути».

«Київ – це 10% виборців все-таки. Тому, маючи підтримку в столиці, Кличко, безумовно, може спробувати бути опонентом чинного президента », – додав політик.

Згадуючи про обшуки на столичних комунальних підприємствах, які тривають вже не один місяць Безгін заявив, що вигодонабувачем у разі і з силовиками, і з будь-якими хвилями в медіа є виключно мер столиці.

« Розкручуючи тему, Кличко банально намагається повернутися у всеукраїнський політичний адженду, а заодно – підкачати собі рейтинг », – зазначив політик.

З Віталієм Безгіним поспілкувалася редактор відділу політики Інна Ведерникова . Вона отримала досить чесні відповіді на такі питання як: хто і навіщо розгойдує медійну човен протистояння Києва та Банкової? Якого рішення Конституційного суду чекає Кличко, граючи на випередження? Чи буде він блокувати зміна столичного законодавства, і навіщо йому це потрібно? Чому прийнятий в першому читанні закон про столицю Ткаченко / Гуріна краще провалити і подати новий? Які повноваження отримає префект / голова КМДА, і чи стане він петлею на шиї мера столиці? Кому він буде підкорятися – президенту чи прем’єру? Коли може бути призначений новий глава КМДА, якщо закон про столицю візьмуть вже цієї осені?