МЗС Німеччини про Північний потік-2: Ми принципово відкидаємо санкції між союзниками

У Німеччині заявили, що продовжують співпрацювати зі США Північним потоком-2 і “принципово відкидають” санкції між союзниками.
“Ми принципово відкидаємо санкції між союзниками”, – йдеться у заяві МЗС Німеччини з приводу публікації Axios, в якій говорилося, що Берлін закликав членів Конгресу США не вводити санкції проти газопроводу, оскільки це може “послабити авторитет” США. і “зрештою підірве трансатлантичну єдність”.

У МЗС Німеччини заявили, що продовжують тісно співпрацювати та координувати свої дії зі США в реалізації спільної декларації з газопроводу, який проходить дном Балтійського моря і доставляє газ із Росії до Німеччини.

Адміністрація Байдена зняла санкції з оператора трубопроводу і уклала угоду з Німеччиною в липні, хоча минулого тижня США ввели додаткові санкції проти пов’язаної з Росією компанії Transadria Ltd і її судна.

У опублікованому Axios документі від 19 листопада викладаються кроки, які Німеччина зробить, включаючи можливості призупинення політичних зустрічей та “рішучі публічні заяви”, які засуджують поведінку РФ. У документі також йдеться, що Північний потік-2 “не становить загрози для України, поки забезпечено розумний транзит газу”, а потенційні санкції називаються “перемогою Путіна”, оскільки це розділить західних союзників.