Німеччина може переглянути план відмови від атомної енергетики до кінця року

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що уряд може розглянути питання про продовження терміну експлуатації трьох атомних електростанцій, що залишилися в країні, оскільки країна прагне зміцнити свою енергетичну безпеку на тлі газового шантажу Росії. Про це повідомляє видання Bloomberg.
За словами Шольца, міністр економіки Роберт Хабек доручив провести новий стрес-тест для енергетичної інфраструктури Німеччини. Від висновків нового прогнозу залежатиме рішення уряду щодо експлуатації блоків АЕС.

Попередній прогноз на енергоринку країни показав, що наступної зими постачання Німеччини не буде наражатися на небезпеку і що атомні електростанції не знадобляться.

Видання зазначає з посиланням на представника уряду, що рішення ухвалять після ще одного підрахунку з урахуванням усіх чинників, з якими може зіткнутися країна в умовах енергетичної кризи.

Німеччина 2000 року вирішила поступово відмовитися від атомної енергетики. На той час у країні діяли 19 АЕС. У 2011 році після катастрофи на АЕС Фукусіма в Японії було вирішено завершити цей процес до кінця 2022 року.

Зараз у Німеччині залишилося лише три АЕС: Емсланд, Ізар та Неккарвестхайм. Їх мають відключити до 31 грудня, хоча вони можуть працювати ще понад десять років.