Німеччина повертає до роботи 16 вугільних електростанцій через нестачу російського газу

Німеччина відновлює роботу 16 неактивних електростанцій на вугіллі та нафті та продовжить термін експлуатації ще 11 електростанцій, що працюють на викопному паливі. Про це у відеозверненні у суботу, 16 липня, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, повідомляє DW.
Такий крок викликаний скороченням постачання енергоносіїв із Росії через війну, яку вона розв’язала проти України, пояснив канцлер.

У відеозверненні Шольц запевнив, що це тимчасовий крок, і Німеччина не має наміру відмовлятися від довгострокових цілей у сфері захисту клімату, незважаючи на загрозу енергетичній кризі.

“Прикро, що через напад Росії на Україну нам доводиться на якийсь час задіяти деякі електростанції, які ми вже відключили. Наша мета залишається незмінною – ми хочемо бути однією з перших промислово розвинених країн, що досягла вуглецевої нейтральності”, – сказав Шольц.

Він наголосив, що плани Німеччини досягти цього показника до 2045 року не змінилися.

Раніше Шольц та міністр енергетики ФРН Роберт Габек виключили можливість продовження терміну експлуатації трьох атомних електростанцій, які досі працюють у країні. Вони мають припинити роботу з наступного року.