Посол Естонії про “джавелін” для України: Десятки, десятки та ще десятки. Це вражає

Після отримання дозволу від США Естонія планує передати Україні “десятки, десятки та ще десятки” ракет для протитанкових комплексів Javelin. Про це сказав посол Естонії в Україні Каїмо Кууск в інтерв’ю Радіо Свобода.
За словами посла, “напруга загострилася” приблизно з кінця жовтня 2021-го, і тоді в Естонії почали обговорювати, як можуть допомогти Україні додатково.

Він висловив сподівання, що Таллін зможе відправити зброю у найкоротші терміни – найближчі тижні.

Кууск зазначив, що отримання дозволу на передачу зброї від країни-виробника – це нормальна процедура, і США відреагували швидко та без бюрократії.

“Тому у нас є ракети Javelin в Естонії, готові до відправки в Україну. І ми говоримо про десятки, десятки, десятки… і ще десятки ракет. Я не хочу називати конкретну кількість, але це по-справжньому вражає”, – сказав посол.

Також Естонія хоче передати Україні 122-мм гаубиці. Для цього потрібен дозвіл Німеччини як виробника та Фінляндії як попереднього власника.

Кууск каже, що Естонія вже надіслала офіційні листи та запросила дозволи у цих країн, але це займе якийсь час. Він також повідомив, що Україна запросила боєприпаси для гаубиць – їхня Естонія теж передасть, але вирішила запропонувати і гаубиці.