Президент Литви: НАТО настав час перейти від стримування Росії до стратегії передової оборони

Північноатлантичний альянс має заявити про зміну стратегії щодо Росії та розпочати зміцнення оборони на східному фланзі. Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа в інтерв’ю німецькому агентству dpa, повідомляє Deutsche Welle.
“Саміт НАТО в Мадриді наприкінці червня має стати самітом рішень та ознаменувати перехід від стримування до стратегії передової оборони”, – заявив Науседа.

Президент Литви сказав, що він сподівається на розміщення в країні не лише систем ППО, а й бригади НАТО чисельністю від трьох до п’яти тисяч військовослужбовців.

Заява Наусіди прозвучала напередодні візиту з Литву канцлера Німеччини Олафа Шольца, який проведе у Вільнюсі зустріч з керівництвом Естонії, Латвії та Литви, а також відвідає дислоковану в країні німецьку військову частину.

Наразі у Литві дислоковано 1600 солдатів альянсу, з них понад одну тисячу – з Німеччини. 

Як повідомляє DW, президент Латвії Егілс Левітс також висловив побажання, щоб візит Шольца привів до роботи над посиленням балтійського флангу НАТО, і сказав, що “східний фланг НАТО має бути посилено у відповідь на агресивну поведінку Росії”.