США, Китай, РФ, Британія, Франція – про ядерну війну: Наша зброя не націлена одна на одну

Лідери США, Китаю, Росії, Британії та Франції виступили із спільною заявою про запобігання ядерній війні та недопущення гонки озброєнь. Заява розміщена на сайтах глав вищезгаданих держав. 
Вони вважають своїм першочерговим обов’язком “недопущення війни між ядерними державами та зниження стратегічних ризиків”.

“У ядерній війні не можна виграти і її не можна вести. Оскільки застосування ядерної зброї мало б далекосяжні наслідки, ми також підтверджуємо, що ядерна зброя – доти, поки вона існує – повинна служити оборонним цілям, стримувати агресію і запобігати війнам. . Ми твердо переконані, що необхідно запобігти подальшому поширенню такої зброї”, – йдеться у заяві.

Вони наголосили на важливості збереження та дотримання двосторонніх та багатосторонніх угод та зобов’язань щодо нерозповсюдження, роззброєння та контролю над озброєннями, зокрема зазначивши Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. 

Кожна з держав підтвердила намір підтримувати та зміцнювати заходи щодо запобігання використанню ядерної зброї: “Ми підтверджуємо обґрунтованість наших попередніх заяв про ненацілювання, підтверджуючи, що жодна з наших ядерних озброєнь не націлена одна на одну або на якусь іншу. “.

Підтверджено бажання працювати для створення більш сприятливих умов безпеки, а також досягнення кінцевої мети – створення миру без ядерної зброї з незмінною безпекою для всіх. 

“Ми маємо намір продовжувати пошук дипломатичних підходів, щоб уникнути військової конфронтації, зміцнити стабільність і передбачуваність, зміцнити взаєморозуміння і довіру, а також запобігти гонці озброєнь, яка не принесе користі нікому і поставить під загрозу всіх. Ми сповнені рішучості продовжувати конструктивний взаємній повазі та визнанні інтересів та занепокоєнь один одного в галузі безпеки”, – резюмувала “ядерна п’ятірка”.