США після переговорів у Стамбулі заявили, що не блокуватимуть експорт продуктів із РФ

Американські санкції не стосуються експорту російських харчових продуктів та мінеральних добрив. Про це заявило міністерство фінансів США наступного дня після того, як представники Росії, України, Туреччини та ООН зустрілися в Стамбулі для переговорів, спрямованих на відновлення експорту зерна з України.
“Сполучені Штати всіляко підтримують зусилля Організації Об’єднаних Націй щодо вивезення як українського, так і російського зерна на світові ринки та зменшення впливу нічим не спровокованої війни Росії проти України на світові запаси продовольства та ціни на продукти харчування”, – йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

У заяві відомства зазначається, що продаж та перевезення сільськогосподарської продукції, а також ліків та медичного обладнання дозволені та не є порушенням санкцій, введених Вашингтоном щодо Росії.

У США зазначили, що не вводили жодних санкцій проти виробництва, продажу чи транспортування російських сільськогосподарських товарів, включаючи добрива, і що страхування чи перестрахування транспортування, а також відвантаження цих продуктів не заборонено.

“Війна президента Росії Володимира Путіна придушила виробництво продовольства та аграрної продукції. Він використав їжу як зброю війни, знищуючи сільськогосподарські сховища, переробні та випробувальні підприємства, уганяючи зерно та сільськогосподарське обладнання та фактично блокуючи порти Чорного моря”, — додали в американському мінфіні. .