Тимчасово виконувачем обов’язків голови СБУ призначено Василя Малюка

Президент Володимир Зеленський після усунення Івана Баканова з посади голови Служби безпеки України призначив тимчасовим виконувачем обов’язків голови СБУ Василя Малюка, який був першим заступником Баканова. Указ опубліковано на сайті президента.
Сьогодні, 18 липня, на сайті глави держави з’явився указ про призначення Малюка тимчасовим виконувачем обов’язків голови СБУ.

28 лютого 2022-го Зеленський звільнив Малюка з посади заступника голови МВС і призначив його заступником голови СБУ, а 3 березня – першим заступником голови. Заступником Монастирського він встиг опрацювати лише два тижні.

До цього Малюк уже обіймав посаду першого заступника голови спецслужби, начальника головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю. 26 липня 2021 року Зеленський звільнив Малюка та ще чотирьох керівників СБУ. Зеленський пояснював кадрові перестановки у СБУ необхідністю активізації боротьби з контрабандою, темпи якої не влаштовували президента.

На початку вересня 2021-го Українська правда писала, що Малюк був помічений серед гостей на дні народження заступника голови Офісу президента Олега Татарова. За даними видання, на свято з’їхалися топ-чиновники правоохоронних відомств, у тому числі пов’язані з розслідуванням справи проти нього. Сам Татаров сказав, що не бачить у цьому конфлікту інтересів.