У космос запустили ракету Antares з українськими компонентами (Відео)

Ракета Antares 7 листопада вивела до космосу вантажний корабель компанії Northrop Grumman. На його борту до космосу відправили низку наукових експериментів, у тому числі клітини яєчників корів.

Вантажне судно Northrop Grumman Cygnus стартувало до Міжнародної космічної станції (МКС) на ракеті компанії Antares о 5:32 ранку за часом східного узбережжя США з космодрому в комплексі NASA Wallops на острові Воллопс, штат Вірджинія. Запуск було відкладено на 24 години через пожежну тривогу у центрі управління польотами Northrop Grumman у Даллесі, штат Вірджинія – довелося евакуювати персонал.
Через вісім хвилин після старту космічний корабель Cygnus NG-18, названий на честь астронавтки Саллі Райд, першої американки в космосі, яка померла в 2012 році, досягла орбіти. Якщо все піде добре, космічний корабель Cygnus має прибути на МКС вранці 9 листопада, де він пристикується за допомогою роботизованої руки.

Вантажний корабель Cygnus NG-18 перевозить 3749 кг вантажу для екіпажу космічної станції. Це включає 1637 кг запасів, 850 кг наукового спорядження, 66 кг обладнання для виходу у відкритий космос, 1077 кг транспортного обладнання та 78 кг комп’ютерів. У Northrop Grumman зазначили, що цей рейс є найважчим вантажним рейсом на сьогоднішній день.

Астронавтам також передали частування на честь Хеллоуїна.

Також до орбітальної лабораторії відправили 3D-принтер BioFabrication Facility. Він друкуватиме меніск і набір клітин людського серця. Серед інших вантажів – рослини вивчення пристосування до космосу і клітини яєчників корів.

Запуск 7 листопада став першим польотом ракети Antares компанії Northrop Grumman після вторгнення Росії до України, де використовується український перший щабель та російські ракетні двигуни.