У Львові виставили майже сотню картин народної художниці Марії Приймаченко

У Львові 27 липня 2022 року у Національному музеї імені Андрія Шептицького відкрилася виставка робіт знаменитої народної художниці Марії Приймаченко “Дарю Україні!”.
В експозиції у п’яти залах представлено шість робіт Приймаченко з фонду львівського музею та 82 роботи з приватної колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшиця. Дослідник збирав їх упродовж останніх тридцяти років. Більшість робіт він придбав у родини художниці, у її батьківському будинку у селі Болотня.

Більшість композицій представляють пізній період творчості художниці, останнє десятиліття її життя. Відвідувачі зможуть поринути у фантастичний світ дивовижних істот, звірів, птахів, квітів.

У творчості Марії Приймаченко (1908 – 1997) поєдналися витоки українського мальовничого та поетичного фольклору. Художниця виробила свій художній стиль, для якого характерні: яскрава, гармонійно збалансована колористика творів, різноманітність композиційних рішень, багата орнаментика – рослинна та геометрична, сюжетна різноманітність.

Виставка працюватиме до 30 вересня 2022 року.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці лютого 2022 року внаслідок настання російських окупантів в Іванкові на Київщині згорів музей, де зберігалося близько двох з половиною десятків картин української художниці Марії Приймаченко. Місцеві мешканці зуміли врятувати частину робіт художниці.