У МОЗ розповіли, коли в Україні можуть знову ввести локдаун

Головний санітарний лікар Ігор Кузин заявив, що в Україні погіршується ситуація з коронавірусів. Локдаун можуть ввести в листопаді , зазначив він в понеділок, 6 вересня, в ефірі телеканалу 1 + 1.
«В найближчим часом Україна вийде з зеленої зони. Ми будемо змушені ввести жовту, де, наприклад, будуть більш жорсткі обмеження по відвідування масових заходів або спортзалів », – зазначив Кузин.

Санітарний лікар підкреслив, що перехід до «жовтої» зони епіднебезпеки є умовною тривогою щодо того, що кількість потенційних нових випадків буде рости в найближчим часом.

Він зазначив, що поки немає якоїсь конкретної цифри, при якій в Україні можуть ввести локдаун.

На питання, чи зможе Україна уникнути локдауна, Кузін відповів: «По моє переконання, немає. Але якщо ми будемо говорити про червоному рівні небезпеки, то він буде не раніше листопада ».

Як повідомлялося раніше, доктор медичних наук Віктор Досенко зазначив, що введення в Україні локдауна з рядом «пільг» для щеплених не матиме сенсу . Вакциновані люди захищені від тяжкого перебігу захворювання, але можуть бути переносниками вірусу.

В світі поширюється новий, більш заразний штам коронавируса «Дельта». У ВООЗ фіксують початок нової хвилі пандемії. В Україні штам «Дельта» офіційно «з’явився» лише 23 червня. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, штам «Дельта» починає поширюватися і всередині країни, а не тільки ввозитися з-за кордону.

Статистика захворюваності коронавірусів свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні .

Звідки прийшла «Дельта», чого не вистачає для боротьби зі штамом і як підготуватися регіонах, читайте в інтерв’ю Алли Котляр з головним санітарним лікарем Херсонської області Юрієм Ромаскевич .