Україна повністю заборонила експорт вугілля

Кабінет міністрів на засіданні 7 вересня заборонив експорт коксівного вугілля, повідомила прес-служба Міністерства енергетики. Експорт кам’яного вугілля, антрациту, а також усіх видів твердого палива, одержаних з кам’яного вугілля, заборонили ще у червні. Отже, зараз з України не можна вивозити взагалі ніяке вугілля.
Міністерство пояснює це рішення підготовкою до опалювального сезону та боротьбою з нелегальним експортом вугілля, яке може використовуватись для спалювання на ТЕС під час опалювального сезону.

“Державними стандартами дозволяється використовувати коксівне вугілля у складі паливних сумішей для ТЕС, ТЕЦ та котелень. Таким чином коксівне вугілля може розглядатися як складове паливного балансу для теплової генерації в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2022/2023”, — йдеться у повідомленні.

Для того, щоб заборонити вивезення коксівного вугілля, уряд додав його до переліку товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню. Квоту на експорт вугілля на 2022 рік встановлено на рівні нуль тонн.