Війна стала Європейською, її нарешті усвідомили – Рєзніков

Міністр оборони України Олексій Резніков звернувся до українців < /a>зі словами подяки та гордості.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

“Дорогі українці! 96 годин опору. 4 доби перемоги, мужності, самовідданості та віри. Час захоплення співгромадянами, які тримають лад поруч. Болі за тими, хто віддав життя за Україну. Ненависті до ворога, який вбиває наших жінок і дітей, руйнує мирні міста. І впевненості в тому, що його буде покарано! Обов’язково покарано! Жорстко, невідворотно”, – написав Резніков.

За його словами, вчора стався справжній перелом.

“Війна стала Європейською. Її нарешті усвідомили. Вже зараз пів-Європи збирає, пакує, везе нам зброю та засоби бронезахисту. Коло держав, які надають реальну допомогу, значно збільшилося. Збільшилися його масштаби”, – написав міністр оборони.

Він додав, що Європа вже надала тимчасовий притулок десяткам тисяч тих, кого ми хочемо зберегти найбільше – нашим малюкам та їхнім мамам.

“Без будь-яких формальностей. Як своїм. Зараз на заході ми не маємо кордону. Але підтримка є і на півдні, і на Далекому Сході, і за Атлантикою. Все це – заслуга наших захисників і захисниць всього українського народу. Який відмовився коритися оскаженілому тирану. І який обов’язково переможе. Україна переможе! Слава Україні!” – йдеться у повідомленні.

Ситуація в Україні 28 лютого

  • П’ятий день вторгнення Росії в Україну почався трохи спокійнішим, ніж у попередні ночі. У Харкові та Києві чули звуки вибухів, у низці міст звучали сирени, але інформації про обстріл не було. Близько 5-ї ранку ситуація змінилася – стало відомо, що ракета РФ потрапила до житлового будинку в Чернігові. Тим часом президент України продовжує спілкуватися зі світовими лідерами про напад РФ.
  • Цієї ночі окупанти намагалися прорвати оборону Києва, але їхні спроби були марними. Українські військові знищили колони техніки окупанта, ворог зазнав великих втрат особового складу. Російські війська деморалізовані та виснажені.
  • У Пентагоні відповіли на погрози президента РФ про ядерну зброю. На сайті Міноборони США написали, що це був непотрібний крок з боку Путіна, тому що Росія ніколи не зазнавала загрози з сторони НАТО і точно не з боку України.
  • Президент США Джо Байден проведе телефонну розмову з союзниками США, щоб обговорити ситуацію в Україні та їхню скоординовану відповідь. Це будуть треті переговори, які ініціював Байден.