Вже не Ryanair. Екологи назвали трійку “найбрудніших” авіакомпаній Європи

Лоукостер Ryanair, який серйозно постраждав за час пандемії , перестав бути самої забруднює навколишнього середу авіакомпанією Європи. За цим показником його випередили одразу три перекладача – Lufthansa, British Airways і Air France. Але причиною стала не втрата пасажиропотоку – в антирейтинг вперше включили дані про далекомагістральних рейсах.
Такі дані опублікували екологічні ініціативні групи “Транспорт і екологія” (Transport Environment) і “Нагляд вуглецевого ринку” (Carbon Market Watch). Вони вперше отримали список обсягів викидів діоксиду вуглецю європейськими авіакомпаніями, пише ЦТС.

Згідно з дослідженням, яке проводилося за даними передкризового 2019 р викиди СО 2 авіакомпанії Lufthansa склали 19,1 млн т, BA – 18,4 млн т , Air France – 14,4 млн т. Дані отримані за запитами від національних регуляторів європейських країн. Правда, Італія відмовилася надати інформацію.

“Авіакомпанії не оплачують більшу частину своїх емісій, оскільки рейси, що прибувають до Європи або вилітають з неї, не підлягають обліку на ринку квот на викиди шкідливих газів. У разі Lufthansa, British Airways і Air France авіакомпанії не оплачують 77 , 86 і 83% емісій відповідно “, – повідомили в T E.

У відповідь на це Lufthansa заявила, що “необхідні законодавчі норми, які в рівній мірі застосовувалися б до всіх авіакомпаніям”. Перекладач припустив, що поширення європейських квот на рейси за межі Європи поставить у невигідне становище європейських перевізників.

В British Airways також прокоментували результати дослідження: “Ми були першою авіаційною групою, яка взяла на себе зобов’язання обнулити викиди до 2050 року. І хоча єдиного вирішення цієї проблеми немає, у нас є план на ближню, середньострокову і далеку перспективи, щоб досягти цієї мети “.

А ось з-за обмеження польотів на тлі пандемії COVID-19 авіаційні викиди діоксиду вуглецю в Європі в 2020 році скоротилися на 57%.