Зонд-торпеда NASA дивитиметься на астероїд-жертву “очима” компанії українця

Агентство NASA встановило на зонд місії DART камеру, створену компанією Dragonfly Aerospace українського бізнесмена Макса Полякова, повідомляється у прес-релізі компанії. Камера передасть Землю зображення зіткнення зонда з астероїдом Діморф.
Мета місії DART – вивчення того, як зіткнення з астероїдом зможе змінити його орбіту і захистити Землю від падіння небесного тіла. Камера Gecko (пристрій місії DART називається Luke) виробництва Dragonfly Aerospace встановлена ​​на малий супутник (кубсат) LICIACube. На ньому також стоїть друга оптична камера і система збору даних про астероїд і передачі зображень на Землю. Кубсат спроектований та побудований італійською компанією Agrotec.

Місія DART має дістатися астероїда Діморф у вересні-жовтні 2022 року, на цей же термін заплановано зіткнення з астероїдом. 

Dragonfly Aerospace – південноафриканська аерокосмічна компанія. Компанії Firefly Aerospace і Dragonfly Aerospace входять до групи проектів Noosphere українського бізнесмена Макса Полякова. Firefly Aerospace бере участь у американській місячній програмі “Артеміда”.