Ляшко про нові правила карантину: Ми починаємо повернення до доковідной життя

Нові карантинні правила роботи сфер економіки призведуть до повернення допандеміческого способу життя в першу чергу для тих, хто вакцинована від COVID-19 або перехворів на цю хворобу. Про це в ефірі Свободи слова на каналі ICTV повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Вчора, 13 вересня, уряд внесло правки в карантинні обмеження проти коронавирусной хвороби. COVID-сертифікат буде містити дані про вакцинацію, негативному ПЦРе або інформацію, що власник перехворів. “Жовтий” сертифікат – з даними про першу дозі вакцини, “зелений” – про двох дозах.

Як висловився Ляшко, з новими змінами в карантинних правилах “ми починаємо повернення до нормального життя, до життя доковідной”.

“Ми дозволяємо в жовтому, помаранчевому і червоному рівнях епідопасності (які встановлюються по певними індикаторами захворюваності, заповненості ліжок, навантаженості на охорону здоров’я) працювати певним сферам економіки”, – сказав глава МОЗ.

Кінотеатри, спортзали й басейни зможуть працювати в жовтій зоні, якщо вакциновано 80% колективу і туди приходять вакциновані люди. Власник закладу вибирає, додав Ляшко, “працює він в рамках карантинних обмежень або показує, що цей заклад працює для вакцинованих, і в ньому весь колектив щеплений”.

Навчальні заклади в жовтій зоні працюватимуть, якщо щеплено більше 80% викладачів щеплено хоча б однієї дозою вакцини.

У червоній зоні вони будуть працювати, якщо ковідний сертифікат матимуть всі (100%) співробітники, тобто довідку про повний курс вакцинації або негативний ПЛР-тест кожні три дні, або дані про перенесений ковіде протягом півроку від моменту негативного ПЛР -Тест.

Міністр обіцяє жорсткі адміністративні заходи, якщо виявлять порушення режиму.