МЗС назвало передчасною евакуацію з посольства США: Це надмірна обережність

Міністерство закордонних справ України вважає передчасним рішення Держдепу про обов’язковий виїзд з України членів сімей американських дипломатів та добровільний виїзд самих держслужбовців США.
Сьогодні вранці Держдеп зобов’язав членів сімей американських дипломатів покинути Україну, самі держслужбовці можуть це зробити добровільно.

У відомстві Дмитрія Кулеби поважають право іноземних держав на забезпечення безпеки своїх дипломатів, але вважають такий крок “передчасним та проявом надмірної обережності”.

“Фактично кардинальних змін у ситуації з безпекою останнім часом не відбулося: загроза нових хвиль російської агресії залишається постійною з 2014 року, а накопичення російських військ біля державного кордону почалося ще у квітні минулого року”, – заявили у МЗС.

У МЗС наголошують: рішення Держдепу не означає, що всі американські дипломати виїдуть з України – посольство продовжить повноцінно функціонувати, адже виїзд держслужбовців США не є обов’язковим.

У міністерстві також закликають спокійно реагувати на рекомендацію громадянам США реєструвати плани своїх подорожей на сайті Держдепу. Це нормальна міжнародна практика, українцям також рекомендують реєструватися в аналогічній системі ІНШ.

У МЗС наголошують, що РФ зараз активно намагається дестабілізувати ситуацію в Україні: у медіапросторі поширюється багато фейків, щоб посіяти паніку, налякати бізнес, підірвати економічну та фінансову стабільність.

“У цій ситуації важливо тверезо оцінювати ризики та зберігати спокій”, – закликали у відомстві.

Там запевнили, що українська дипломатія консолідує безпрецедентну підтримку партнерів, аби стримати агресію Росії. МЗС також вдячне США за проактивну дипломатичну позицію та зміцнення обороноздатності України.