“Нас обманули”: нардепи сперечаються, як наплутали з поправками в законі про олігархів

Прийнятий 23 вересня Верховною Радою Закон про олігархів найближчим часом передадуть на підпис президенту України Володимиру Зеленському. Переголосовувати жодну з його статей не будуть.
Спірне питання

Раніше в Telegram голова фракції “Голос” Ярослав Железняк повідомив, що Верховній Раді доведеться переголосувати законопроект №5599 про олігархів, який був прийнятий у другому читанні. Це необхідно зробити тому, що були прийняті зайві правки – в законі тепер існують різні редакції про визнання людини олігархом.

Думка Разумкова

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що використану в парламенті процедуру при голосуванні за цей законопроект не можна назвати нормальним підходом. Проте рішення ВР прийнято і далі вже вступає в дію норма закону, яка передбачає, що цим повинен займатися Назка.

“Якщо ми говоримо про те, що відбувалося в Раді – це окрема дискусія. Так звана процедура застосовувалася вперше в стінах Верховної Ради. Я не можу її назвати нормальним підходом. Це не скорочена процедура. Такої процедури немає. Це вільна діяльність колег, які запустили цей процес. у мене існує глибоке переконання, що це було зроблено для того, щоб ввести народних депутатів в оману “, – сказав Разумков в прямому ефірі ток-шоу” Свобода слова Савіка Шустера “на телеканалі” Україна “.

Думка Стефанчук

Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук зазначив під час телеефіру, що існує можливість виправити помилки, якщо вони були допущені під час голосування.

Ми обов’язково дочекаємося висновків, які будуть зроблені апаратом Верховної Ради. Якщо дійсно там буде якась помилка – існують нормальні варіанти вирішення. Перший варіант – за ініціативою голови Верховної Ради України усунути ці помилки. Якщо голова ВР не вважає, що у нас є шість місяців, щоб ми могли внести будь-які зміни і доповнення до цього закону, так як він вступає в силу через шість місяців. Але на сьогоднішній день у нас є закон про деолігархізації … Я хочу привітати всіх. Це перший крок і далеко не останній “, – зазначив Руслан Стефанчук в прямому ефірі ток-шоу” Свобода слова Савіка Шустера “на телеканалі” Україна “.