Понад півтисячі польських компаній хочуть відновити Україну, план запропонують Зеленському

У Польщі державні структури та приватні компанії хочуть взяти участь у відновленні України після російського вторгнення. Таке бажання вже висловило понад 500 польських компаній, повідомляє Rzeczpospolita.
Понад півтисячі компаній із Польщі підписалися на програму відновлення української економіки. Rzeczpospolita дізналася про звіт, підготовлений на замовлення Міністерства фінансів. Він має бути готовим до середини серпня. Це буде додаток до пропозиції, яку польський уряд має намір зробити президентові України Володимиру Зеленському.

За даними джерел, емісаром має стати віце-прем’єр Яцек Сасін. За його словами, участь у відновленні України після війни може стати чудовою нагодою як для польських компаній, так і для всієї польської економіки.

В рамках допомоги польські компанії хочуть запропонувати свої ділові контакти. Вони можуть стати “вікном у світ”, наприклад, зробивши доступною свою дистриб’юторську мережу. Завдяки своєму географічному положенню Польща хоче запропонувати коротші терміни логістики та нижчі витрати на доставку різних продуктів, необхідних для відновлення країни, йдеться у публікації.

Польське міністерство розвитку та технологій також веде переговори з компаніями, які працюють в Україні. Переговори з окремими секторами розпочнуться у серпні. До підтримки вже залучено державні органи.